Psát o hezkých věcech je malým východiskem ze smutného světa kolem.

Listopad 2011

Slashování na ČT24

26. listopadu 2011 v 22:50 | SW
Tak naše milá veřejnoprávní televize se probrala a zaregistrovala existenci slash literatury! Heuréka! Po technické stránce hodnotím reportáž kladně, přestože mi dotazy pana reportéra přišly poněkud ironické. Tímto gratuluji osloveným k tomu, s jakou bravurou dokázali svůj koníček obhájit a jakých argumentů k tomu využili, byť jim k tomu byl dán značně omezený prostor.
A pokud bude nějaký účastník oné besedy návštěvníkem těchto stránek, prosím, nechť mi napíše. Poděkuji mu osobně! :-)
Vnukli jste mi totiž nápad na téma bakalářské práce...:-D

Celý pořad zde:
SW.
(P.S. ...neplánuje se nějaký pokec o queer literatuře i ve Východních Čechách? V Mechově či Perníkově nejlépe?)

Milwa válí...!

9. listopadu 2011 v 0:38 SLASH POVÍDKY - RICHELIEU
Přece jen se kardinál dočkal důstojných fanartů! Vděčí za to Milwě! Já jí tímto děkuji jménem svým i jménem Jeho Eminece, Armanda-Jean du Plessis Waltz de Richelieu! Jsou skutečně úžasné! Posuďte sami...:-)
Hm... kardinál Waltz a vévoda Buckingham...koho by to napadlo...:-D

Stránky autorky na DA:

Richelieu anime...?!

5. listopadu 2011 v 18:39 | Sweethistory |  SLASH POVÍDKY - RICHELIEU
Už je to tady! Kardinál pronikl na ty zpropadené ostrovy a vrátil se z nich pěkně zmalován! Přes svůj chladný postoj k anime, manze a celému tomu japonskému fenoménu musím ovšem uznat, že neskočil zas tak špatně. Někdo by řekl: "je sexy", já zůstanu u konzervativnějšího hodnocení: "není nejhorší".


Co na tom, že je mimo mísu (a to značně) co se týče oblečení, které spadá do doby japonský-neo-punk-empír. To nevadí. Je hezkej, sice už není kardinál, ale je hezkej. Je to spíš takový rozcuchanější Drákulův taťka, ale i tak je hezkej. I s tim monoklem...

Jde o jakousi počítačovou hru. Musketeer - Le Sang Des Chevaliers. Znalci prominou, ale já vůbec nevěděla, že něco takového existuje. Jde o další verzi Tří mušketýrů a co jsem stačila pochopit ve změti těch klikyháků, D´Artagnan je baba a spí s kdekým. Už sám tento fakt mi přišel natolik japonský, že jsem se od té chvíle už ničemu nedivila.

Tož tak. Pokud byste se o něm dověděli více, popř. sehnali tu hru nebo více fotek kardinála, prosím, vzpomeňte na mě a dejte vědět.
SW.

Tak nám zabili Sucheta... zase!

1. listopadu 2011 v 18:59 | SW |  Neupotřebitelné
Ne doslova, proboha! Můj oblíbenec se i nadále těší dobrému zdraví v metropoli Spojeného království. Mám na mysli jeho zatím poslední roli, kterou byla postava Sira Nigela Fontaina v trilerové minisérii "Hidden". Klaďáka hraje můj favorit jednou za uherský rok a když už se mu povede taková sympatická osůbka, jakou je sir Nigel, musí za to zaplatit životem! To je holt osud! Divím se, že ho to v jeho věku pořád baví!
Seriál byl donedávna na Youtube, než ho tu vyčmuchali agenti BBC a blokli ho. Předpokládám ale, že se dříve či později objeví na ČT2 někdy kolem 11:45 v noci. Nevím sice, kolik lidí jej v tuto dobu zaregistruje, ale naše veřejnoprávní televize o sobě bude zase moci hrdě prohlásit, že její program odráží současnou zahraniční produkci.
Ten seriál není nijak úžasný. Je snad až přehnaně drsný, neosobní a komplikovaný. Snaha překonat klasickou seriálovou koncepci slaví opět úspěch. Hlavní herec (Philip Glenister) je za kanálem celkem populární a ani o jeho hereckém nadání nemusíme pochybovat. Nicméně jeho charisma zůstalo kdesi mimo záběr a to by se tahounovi projektu asi nemělo stát...
Já osobně se na další sérii (bude-li natočena) dívat nebudu, protože mi bude chybět důvod v podobě Davida Sucheta, který skonal při záchraně své nevlastní dcery. (Hrome, takovej potenciál a oni tu scénu tak nemístně useknou!)
No jo, co se dá dělat. Jdu si pustit "Boeing 747 v ohrožení".
SW