Psát o hezkých věcech je malým východiskem ze smutného světa kolem.

Listopad 2011

Slashování na ČT24

26. listopadu 2011 v 22:50 | SW
Tak naše milá veřejnoprávní televize se probrala a zaregistrovala existenci slash literatury! Heuréka! Po technické stránce hodnotím reportáž kladně, přestože mi dotazy pana reportéra přišly poněkud ironické. Tímto gratuluji osloveným k tomu, s jakou bravurou dokázali svůj koníček obhájit a jakých argumentů k tomu využili, byť jim k tomu byl dán značně omezený prostor.
A pokud bude nějaký účastník oné besedy návštěvníkem těchto stránek, prosím, nechť mi napíše. Poděkuji mu osobně! :-)
Vnukli jste mi totiž nápad na téma bakalářské práce...:-D

Celý pořad zde:
SW.
(P.S. ...neplánuje se nějaký pokec o queer literatuře i ve Východních Čechách? V Mechově či Perníkově nejlépe?)

V Bastile

21. listopadu 2011 v 22:43 | Sweethistory and Paulett |  SLASH POVÍDKY - RICHELIEU
Psáno pro a s pomocí Paulett- další ctitelky kardinála:-)
Inspirováno parodií od Les Charlots - Čtyři sluhové a čtyři mušketýři ...a máte to- jak by řekl pan Bouvard: " ...i s obrázky."


"Vím, sire, že mne nemáte rád a že jsem vám pro smích, ale vše co dělám, dělám pro blaho země, tak jsem myslel, že alespoň to máme společné. Domníval jsem se, že mě alespoň z toho důvodu budete respektovat, ale tohle... tohle..." kardinál se zajíkl a položil si dlaň na pohmožděné pozadí. Tlak, ve kterém byl nucen pracovat, byl obrovský, ale on jej přesto trpělivě snášel. Tohle byla ale pro jeho napjaté nervy poslední kapka.
Cítil se ponížen, uražen, ale také se mu to v mysli míchalo s obavami o osud země. Citový zmatek mu svíral srdce a on jen s těží přemáhal slzy. Poté, co sotva slyšitelně vykoktal těch několik slov výčitek, odvrátil se od krále a zakryl si ústa rukou.

Milwa válí...!

9. listopadu 2011 v 0:38 SLASH POVÍDKY - RICHELIEU
Přece jen se kardinál dočkal důstojných fanartů! Vděčí za to Milwě! Já jí tímto děkuji jménem svým i jménem Jeho Eminece, Armanda-Jean du Plessis Waltz de Richelieu! Jsou skutečně úžasné! Posuďte sami...:-)
Hm... kardinál Waltz a vévoda Buckingham...koho by to napadlo...:-D

Stránky autorky na DA:

Richelieu anime...?!

5. listopadu 2011 v 18:39 | Sweethistory |  SLASH POVÍDKY - RICHELIEU
Už je to tady! Kardinál pronikl na ty zpropadené ostrovy a vrátil se z nich pěkně zmalován! Přes svůj chladný postoj k anime, manze a celému tomu japonskému fenoménu musím ovšem uznat, že neskočil zas tak špatně. Někdo by řekl: "je sexy", já zůstanu u konzervativnějšího hodnocení: "není nejhorší".


Co na tom, že je mimo mísu (a to značně) co se týče oblečení, které spadá do doby japonský-neo-punk-empír. To nevadí. Je hezkej, sice už není kardinál, ale je hezkej. Je to spíš takový rozcuchanější Drákulův taťka, ale i tak je hezkej. I s tim monoklem...

Jde o jakousi počítačovou hru. Musketeer - Le Sang Des Chevaliers. Znalci prominou, ale já vůbec nevěděla, že něco takového existuje. Jde o další verzi Tří mušketýrů a co jsem stačila pochopit ve změti těch klikyháků, D´Artagnan je baba a spí s kdekým. Už sám tento fakt mi přišel natolik japonský, že jsem se od té chvíle už ničemu nedivila.

Tož tak. Pokud byste se o něm dověděli více, popř. sehnali tu hru nebo více fotek kardinála, prosím, vzpomeňte na mě a dejte vědět.
SW.

Tak nám zabili Sucheta... zase!

1. listopadu 2011 v 18:59 | SW |  Neupotřebitelné
Ne doslova, proboha! Můj oblíbenec se i nadále těší dobrému zdraví v metropoli Spojeného království. Mám na mysli jeho zatím poslední roli, kterou byla postava Sira Nigela Fontaina v trilerové minisérii "Hidden". Klaďáka hraje můj favorit jednou za uherský rok a když už se mu povede taková sympatická osůbka, jakou je sir Nigel, musí za to zaplatit životem! To je holt osud! Divím se, že ho to v jeho věku pořád baví!
Seriál byl donedávna na Youtube, než ho tu vyčmuchali agenti BBC a blokli ho. Předpokládám ale, že se dříve či později objeví na ČT2 někdy kolem 11:45 v noci. Nevím sice, kolik lidí jej v tuto dobu zaregistruje, ale naše veřejnoprávní televize o sobě bude zase moci hrdě prohlásit, že její program odráží současnou zahraniční produkci.
Ten seriál není nijak úžasný. Je snad až přehnaně drsný, neosobní a komplikovaný. Snaha překonat klasickou seriálovou koncepci slaví opět úspěch. Hlavní herec (Philip Glenister) je za kanálem celkem populární a ani o jeho hereckém nadání nemusíme pochybovat. Nicméně jeho charisma zůstalo kdesi mimo záběr a to by se tahounovi projektu asi nemělo stát...
Já osobně se na další sérii (bude-li natočena) dívat nebudu, protože mi bude chybět důvod v podobě Davida Sucheta, který skonal při záchraně své nevlastní dcery. (Hrome, takovej potenciál a oni tu scénu tak nemístně useknou!)
No jo, co se dá dělat. Jdu si pustit "Boeing 747 v ohrožení".
SW