Psát o hezkých věcech je malým východiskem ze smutného světa kolem.

Říjen 2011

Britsko-francouzské vztahy II - Možnosti dialogu

31. října 2011 v 20:08 | Sweethistory |  SLASH POVÍDKY - RICHELIEU
Pro Milwu ilustrátorku, ptáčnici a ctitelku pana Waltze:-) A pro všechny, kteří rádi pana kardinála:-))


"Donesla se ke mě spousta zajímavých informací. Například jsem netušil, že Vaše Eminence čas od času neunese tlak, který je na ní vyvíjen, a podlehne jakémusi šílenství."
"Opravdu? A jakého druhu je to šílenství? Nenapínejte mne." naklonil se k němu zvědavě kardinál. Buckingham se pokoutně rozhlédl, zda není nikdo v doslechu, přejel si prsty po knírku a důvěrným šepotem kardinálovi sdělil:
"Průměrně jednou za měsíc vás prý posedne démon a vy běháte po svém paláci v domnění, že jste kůň."
Bylo zajímavé pozorovat vývoj, kterým v tu chvíli procházela kardinálova tvář. Výraz zaujetí přešel zvolna v překvapení, to se záhy změnilo v pochybovačné zděšení, od kterého byl už jen krok k pobavení. Nakonec se Richelieu narovnal a se slzami v očích se pokusil udusit smích pod rudou rukavicí. Vévoda pokračoval:
"Tucet sluhů vás údajně jen taktak zvládne. Svážou vás a nacpou do postele, kde vás nechají den nebo dva. Když se probudíte, na nic si nepamatujete."
Kardinál propukl ve zvonivý smích, čímž značně vyděsil několik stranou postávajících šlechticů, kteří se po něm teď zmateně ohlíželi.

Ušetřete si kilčo...

20. října 2011 v 19:47 | Sweethistory |  SLASH POVÍDKY - RICHELIEU
...a místo na Tři mušketýry jděte na kafe s kámošem! Dejte na mou radu. Nemůžu v tomto směru příliš objektivně soudit, ale nebýt jedné postavy (na kterou momentálně píšu esej do školy) a jednoho rakouského herce, o tento film bych ani okem nezavadila! A myslím to upřímně, jak Standa Gross.
Pokud nevíte, jakou postavu a herce myslím, přikládám názornou ukázku:

+ =

Doufám ale v jedno: že tento film oživí povědomí o slovutném kardinálovi a hubené řady "Richelieu slash" budou obohaceny o nové (akční i neakční) přírůstky! To pak budu mít radost, jako když jsem objevila tento obrázek na DA od LUVFARMER:
Jen tak dál, vážení! Jen tak dál!
SW.

Britsko-francouzské vztahy

17. října 2011 v 12:46 | Sweethistory |  SLASH POVÍDKY - RICHELIEU
Omlouvám se, ale nějak mě to chytlo. Snažila jsem se držet charakterů z nového filmu, proto je pan kardinál trošku jiný... něco jako pan Hans Landa ! No, snad se bude (aspoň někomu) líbit :-)
SW.


-----------------------------------

Buckingham nebyl ve Francii hostem vítaným, nýbrž diplomaticky nezbytným. Jeho přítomnost působila starost mnoha lidem a vyvolávala celé salvy povelů a nařízení, týkající se bezpečnostních opatření a zabezpečení státních tajemství. V Paříži byla angličtina podezřelá, ale během vévodova pobytu se jeho družina pohybovala po paláci zcela volně. A to byl problém.
Sám král byl jako na trní. Viděl v Angličanovi nejen potencionálního nepřítele, ale rovněž i soka. Jeho domněnka o královnině nevěře se sice nakonec ukázala jako mylná, ale přesto zůstával v tomto směru opatrný. Buckingham mu neprokazoval dostatečnou úctu a z jeho vystupování čišela arogance. Mluvil často ironicky a uváděl krále do rozpaků. A to si vůči francouzskému vladaři nesmí nikdo dovolit! Není se proto čemu divit, že Ludvík XIII. toho nafoukaného Anglána bytostně nesnášel.

Návštěva

15. října 2011 v 17:39 | Sweethistory |  SLASH POVÍDKY - RICHELIEU
Být první, kdo napíše povídku na nový pár... nemohla jsem tomu pokušení odolat:-)
SW.
(Inspirace novým filmem "Tři mušketýři" 2011, Richelieu -Christiph Waltz, Buckingham- Orlando Bloom)
-----------------------------------------------

"Zdravím, kardinále."
Richelieu se prudce otočil a máchl rukou po muži, který stál za ním. Ten ale podobný výpad očekával a zavčasu stačil uhnout kardinálově dýce. Další útok se nekonal, neboť kněz v šeru své komnaty rozeznal nezvaného hosta.
"Buckingham..." zašeptal překvapeně. "Jak jste se sem dostal!?"
Angličan s pobaveným výrazem přešlápl z nohy na nohu.
"Bylo otevřeno."
"To není-" spustil pochybovačně Richelieu, ale zarazil se ve chvíli, kdy muž ukázal palcem k balkonovém oknu. Kardinál zamrkal.
"Ach-" v rozčilení zapomněl na jeho netradiční dopravní prostředek. Jako projev dobré vůle následně odložil dýku (což Buckingham kvitoval s povděkem) a nabídl mu místo. Vévoda se svalil do křesla a natáhl se k míse s ovocem. Richelieu kultivovaně usedl naproti němu.

Páry, zadejte se...

12. října 2011 v 18:50 | SW |  Oblíbené postavy
Vážení a milí! Co takhle osvěžit vody českého slash novými páry? Že nevíte jakými? Stačí se trošku inspirovat anglicky píšícími weby! Nabízím Vám ku zvážení dvě dvojce. Jedna je v jistých sférách populární, druhá snad bude, jakmile na ní někdo napíše první povídku... nechci se chlubit, ale asi jsem jí sama vymyslela! Dobře já!

Zbrusu nový pár - RICHELIEU/BUCKINGHAM
21.10. bude mít premiéru očekávaný akční (slát) film Tři mušketýři. Není se moc na co těšit, bude to kravina (vzducholodě v 17. století vážně nebyly, ale to není to nejhorší...celkově je to lajdácky udělaný a děsně přímočarý film. Avšak nepředbíhejme...) ale jsou tu hned dvě velká ALE! Jedno ALE v podobě božského oskarového záporáka Christophera Waltze v roli kardinála Richelieu a druhé o nic menší ALE v podobě Orlanda Blooma coby proradného vévody Buckinghama. Oba pánové jsou spolčeni a kují společně pikle. Britsko-Francouzská koalice v praxi. Už první fotky z natáčení mě hodně inspirovaly: http://moviecarpet.com/wp-content/uploads/2011/05/The-Three-Musketeers-05.jpg
Tak doufám, že se najde dobrá duše, která na tyhle dva něco sesmolí...ať to není jen na mě.
Apropos... oblečení obou zlounů mě nadchlo! Brit je v temně modré, zatímco Richelieu (jak jinak než) v rudé... jako voda a oheň. Feuer und Wasser kommen nicht zusammen... (bože, ať na ně někdo vytvoří fanvideo s tímhle songem! Amen!)

Párem číslo dvě je duo MYCROFT/LESTRADE -též fandom známý pod názvem MYSTRADE
Mám na mysli samozřejmě postavy z nové minisérie BBC "Sherlock", kde detektivova méně známého bratra (poznávací znak: deštník a oblek) ztvárnil britský herec Mark Gatiss. Je zvláštní, že Mycroft a Lestrade (inspektor Scotland Yardu v podání Ruperta Gravese) se v seriálu nikdy nesetkali a přesto k sobě tak hezky pasují... fantazie slashařů nezná mezí. Mycroft je chytřejší než Sherlock, je ale pohodlnější a zodpovědnější. Podle svých slov zastává "bezvýznamný" post v britské vládě... Sherlock upřesňuje, že Mycroft JE britská vláda. Se svým bratrem má poněkud komplikovanější vztah. Bojí se o něj a z pozice staršího bratra se cítí povinen jej chránit, což Sherlock těžce nese. Narozdíl od Lestarda není Gatissův Mycroft běžným ideálem krásy, přesto ale má něco do sebe... Na "Fanfiction.net" nebo "Archive of your own" je s touto dvojicí kupa příběhů. Račte si vybrat. Já doporučuji tento: http://archiveofourown.org/works/170939?view_adult=true


Tak co vy na to?:-)
S pozdavem
Sweethistory

Spleen...

12. října 2011 v 1:39 | SW |  Neupotřebitelné
Přes všechny předsudky a můj vrozený odpor k čemukoli veřejnému a komerčnímu, jsem se právě dostala do nálady, kdy svou chandru nemohu ventilovat jinak než zde.
Bože odpusť.
Ne, nedokážu se otevřeně vyzpovídat virtuálnímu knězi ani nic méně virtuálním čtenářům. To bych si pak přestala vážit sama sebe. Nicméně pochybuji, že na tento web kdy zabloudí něčí noha, a tak tento poklesek zůstane věcí mou a mého svědomí.
Ze samoty se lidé můžou zbláznit. Kupují si proto kočky a snaží se zaplnit svůj svět počítačovým krémem. A tak tloustnou u monitoru, kočky utíkají za kocoury a svět funguje i bez nich dál. To není můj případ, protože já mám na kočky alergii. Nicméně zpět. Po více než roce dopisování skončila (za poněkud dramatických okolností) moje korespondence s jistou slečnou. Důvodů bylo několik, ale ty, které mi podala ona, by mě nikdy ani nenapadly. Myslím, že velkou roli hrálo nedorozumění a nepochopení. Ve své poslední zprávě mi křivdila. A to takovým způsobem, že v jakémkoli jiném případě bych hájila svůj charakter v ostrém sporu, ale kvůli ní jsem se zapřela a nechala jí "odejít" bez protestů. Bude mi chybět, ale pro ní bude lepší, setrvá-li v bublině vědomí, že vina byla na mé straně. A to je pro moje ego velice tvrdá zkouška...
Na Blogu mi schází ikonka Mood... teď by se mi hodila. Místo toho odkazuji na tuhle písničku. Nejsem sice na práškách (ještě) ale cítím se tak.

http://www.youtube.com/watch?v=TahhRYpJY7Q&feature=related