Psát o hezkých věcech je malým východiskem ze smutného světa kolem.

Srpen 2009

Poirot a Hasting

24. srpna 2009 v 20:33 | Sweethistory |  Oblíbené postavy
Zdar, děcka.
Mám pro Vás obrázky. Snad se budou líbit:-)
Pan Poirot a kapitán Hastings - k vašim službám!
Slash fandom : POIROT :-D


Vaše SW:-)

Melnica - královna ruského folku

3. srpna 2009 v 17:42 | sweethistory |  HUDBA - kterou miluji a doporučuji

Stručné oznámení o neznámé umělkyni:
Snad vás nevyděsilo slovo folk. To by byla škoda. Ale nevím dost dobře, jak její styl nazvat…nezkažený osobitý rock-folk, s texty v duchu starých balad a milostné poezie, v půvabném hudebním doprovodu. Poslechněte si jí a uvidíte, jestli vám padne do noty:-)
Lidi, to, že jí u nás nikdo nezná, považuji za nepochopitelnou nespravedlnost.
A příznivce japanistiky by mohlo zajímat, že hafo "amatérských" klipů na Melnicu je sestříhaných právě z anime…:-D

Obroten (Vlkodlak)

Koroljevna (Královna)

Gorec (Horal)

А если бы он (A jestli by on)

Budete-li si o ní chtít něco vyhledat, zadejte МЕЛЬНИЦА v latince najdete velké …!

Její oficiální stránky:

Stahovat všechny její písničky můžete z www.zaycev.net …ale upozorňuji, že je to reklamové porno…no, aspoň se máte při čekání na co koukat:-)
Nebo mi napište a já vám pošlu mailíkem kupu jejích songů.
Sweethistory

Slunce v duši 3

3. srpna 2009 v 16:40 | Sweethistory |  SLASH POVÍDKY - RICHELIEU
Pro Marťu-Spolužačku k narozeninám:o) Všechno nejlepší!
--------------

"A jak jsem již řekl Vaší Eminenci," zdůraznil nevrle CinqMars, "je výslovným přáním Jeho milosti, aby jste se zítra dostavil-"
"Ale ano, však já jsem vás slyšel. Buďte bez obav." odtušil Richelieu.
Mladý šlechtic si posměšně odfrkl, zabořil se hlouběji do pohodlného křesla a rozverně si přehodil nohu přes nohu. Ve své mladické aroganci se přímo vyžíval v situacích, kdy mohl kardinálovi něco nařizovat. Pravda, neměl k tomu mnoho příležitostí, ale když už se nějaká naskytla, hodlal si jí až gurmánsky vychutnat.
Mysl Jeho Eminence byla obtěžkána starostmi zcela jiné povahy. Naneštěstí si markýz, který si byl až bolestně vědom své bezvýznamnosti, této okolnosti povšiml a hodlal využít kardinálova oslabení k útoku. Naneštěstí pro něj, samozřejmě.
"…ach, ano, jak jste mě mohl slyšet říkat už nejméně třikrát. Eh…a smím-li se otázat, jak se daří kardinálu Mazarinovi?"
Velký kardinál seděl dál bez hnutí za svým stolem. Jeho ostře řezaná tvář askety byla bledší než bylo obvyklé, jindy tak pronikavé oči nyní jen líně a jako bez života shlížely na dřevěnou desku stolu. Zdálo se, že i jas jeho róby potemněl a už nevyzvedal přednosti knězovy siluety. Ministr teď vypadal jako stará socha.
CinqMarse nastalé mlčení utvrdilo v jeho přesvědčení. Starý kardinál nám dosloužil. Udělal by nejlíp, kdyby odešel někam na odpočinek, ano. Král by mu ve své milostné šlechetnosti mohl ponechat křídlo ve svém…pokoj ve svém křídle, anebo ještě lépe, nějaký malý lovecký zámeček…u hranic se Španělskem. Oh, kterak je náš král dobrotivý.
"Kardinálu Mazarinovi se doufám daří dobře. Inu, je mlád, jeho tělo je zdravé a mysl jasná…" poškleboval se markýz. Richelieu i nadále nejevil známek života.
"…a takovým jako je on patří budoucnost, která náš čeká a je již velmi blízko…"
Richelieu si s prázdným výrazem pozvedl porcelánový šálek k ústům a zvolna se napil. Bolest, kterou mu způsobil horký nápoj nedal nijak najevo, stačila ale k tomu, aby vrátila kardinála do reality.