Psát o hezkých věcech je malým východiskem ze smutného světa kolem.

Červenec 2009

Richelieu od NaiAvers

18. července 2009 v 17:12 | Nai/zpracovala Sweethistory |  Oblíbené postavy

Tak tady jsou některé obrázky Rišelienky a Rocheforta od mé kamarádky z Ruska. Jak můžete vidět, nejsem jediná, kdo pana kardinála zbožňuje...

Mrkněte na její sránky na DA:
Rozkošný pan kardinál. Ten andílek je nejlepší!

Richelieu jako...

17. července 2009 v 23:18 | Sweethistory |  Oblíbené postavy
Uklízela jsem. Ano. Je to pro mě stejně nepochopitelné jako pro vás, ale je to tak. Uklízela jsem.
Při pravidelné skartaci svých čmáranic jsem si nemohla nevšimnout některých, které mi bylo líto vyhodit...tak jsem se rozhodla, že je sem hodím, abyste viděli, čím se zaobírá má mysl, když by se měla soustředit na učení...:-D

Tak tedy: Můj drahý, ctěný, velebený kardinál Richelieu, jako:

...anime padouch (znalci prominou...v japonských komixech se nevyznám...ale je to v tom duchu, ne?)

Prosba na soukmenovce

15. července 2009 v 21:46 | sweethistory |  Neupotřebitelné


Zdravím slešaře,ale i všechny ostatní návštěvníky, jste-li zde tací.

Mám prosbu na kosmopolity, překladatele a vlastně na všechny zběhlé vyznavače slash literatury, kteří mají přehledem o zahraničním dění na poli slash kultury.
O co mi jde? Povídek o Poirotovi je málo. Tuze málo. Ne ale tak málo, jako těch s Richeliem. Těch je dokonce tak málo, že jich už ani snad méně být nemůže. A připočtete-li k tomu navíc i mou vrozenou neschopnost něco najít, zjistíte rázem, že nepřeháním.
Proto vás prosím, narazíte-li na svých toulkách netem na jakékoli dílko (v jakémkoli jazyce...vyjma ugro-finské větve, hebrejštiny a všech řečí, které využívají k písemnému záznamu piktogramy, zlomené větve, hromady kamení nebo jakékoli středoevropanovi nesrozumitelné značky) ve kterém se v párech objeví Hercule Poirot nebo kardinál Richelieu, vzpomeňte si na mě a dejte mi echo. Budu vám více než vděčná.
A nebo napíšete-li něco sami...borci, já vás zulíbám!!!

Užívejte prázdnin a slunce v duši...:-D
Sweethistory

Rudý vévoda

15. července 2009 v 21:13 | Taelle/přeložila Sweethistory |  Překlady


"Tak Rudý vévoda…? Zábavné, opravdu zábavné. Váš nápad, předpokládám…"

Aramis ani nezvedl hlavu.
"Doufám, že mi monsignor odpustí mou smělost. Dovoluji si Její Eminenci ubezpečit, že jsem jí nechtěl nijak…"

"René!"

Ten rázný povel nakonec přinutil Aramise zvednout oči, čehož začal okamžitě litoval, protože spatřil hlubokou a upřímnou lítost, zračící se v kardinálově jindy tak pyšné tváři.

"René…" zopakoval kardinál a zakryl si rukou velké hnědé oči.

"Vážně jsem vás tím nechtěl urazit," řekl Aramis jemněji. "Prostě se to označení hodilo…"

"Já vím," odvětil kardinál , spustil ruku a věnoval návštěvníkovi pronikavý pohled. "Jsem vám pro smích, můj drahý René. Zvykl jsem si. Ale nemohu si zvyknout na to, jak se ke mně chováte -třeba právě teď- chladně, odměřeně …"

"A naše postavení nás snad nerozděluje?" pronesl Aramis měkce. "Co může mít společného kardinál a králův mušketýr? René kterého jste znával, monsignore, už neexistuje."

Slunce v duši 2

11. července 2009 v 22:42 | sweethistory |  SLASH POVÍDKY - RICHELIEU
Klepání na dveře zaznělo ztichlou komnatou jako vojenská salva. Jeho Eminence kardinál de Richelieu se vymrštil do sedu tak prudce, že shodil talířek se zákuskem ze svých kolen.
V královském paláci probíhal maškarní ples. Účasti na něm se kardinál vyhnul tím, že se dal slyšet, že stůně. Měl tak alespoň čas na svou práci, i když jej co chvíli rušili lokajové, přinášející mu všelijaké pochoutky a laskominy, s pozdravem od krále. Protože už ho nebavilo sedět u stolu jak na trní a s ušima našpicovanýma předvídat příchod služebnictva, aby se v poslední chvíli vrhl střemhlav do podušek a předstíral spánek nebo mrákoty, nechal si přinést snídaňový stolek a pracoval na lůžku. Belidis a Lilith podřimovaly obvykle stočeny do klubka v nohách postele. Bylo spodivem, že se dráčata spolu snesla. Dalo by se dokonce říci, že se dokonale spřátelila. Bylo to dozajista tím, že nebyly z jedné snůšky. Lilith byla nejméně o dva měsíce starší a tím pádem z dvojice ta dominantní. Hrály si, poskakovaly, pískaly, kňučely, i se praly, ale nikdy si neublížily. A kdykoli udělaly větší rámus, než bylo monsignorovi příjemné, stačilo jediné jeho slovo a zkrotly obě. Kajícně k němu přiběhly a omluvně se začaly tulit k jeho nohám. Kardinál je zbožňoval, skoro tak jako jejich cvičitele. Po krátkém čase je bral jako své děti, které neměl a jen těžko se smířil s tím, že nikdy mít nebude. Snad je rozmazloval…ale který rodič to nedělá?

Slunce v duši 1

9. července 2009 v 0:22 | sweethistory |  SLASH POVÍDKY - RICHELIEU
A přišlo jaro. Hřejivé paprsky přinutily poslední otálející pupeny vykvést a celá královská zahrada jen zářila různobarevnými květy. Zahradníci měli opět hodně práce, služky pobíhali sem a tam, šlechtici diskutovali pod růžovými baldachýny a dvorní dámy se cudně skrývaly pod slunečníky, aby si udržely svou mléčně bílou pleť. Hlouběji v zahradě se zelenaly stěny labyrintu. Bludiště bylo okázale rozlehlé, leč nízké. Keře rostly pomalu a ztratit se v něm mohly dost dobře jenom děti, které neviděly přes okraj. K dokonalosti tomuto výtvoru ještě několik let scházelo.
Mezi jednotlivými stromky se míhal rudý objekt. Kardinál s podkasaným šatem zmateně pobíhal od záhonu k záhonu a nahlížel za každý keř. Jeho střevíce se bořily do kypré půdy a on co chvíli upadl.
Zpoza bílé sochy Afrodity vykoukl černovlasý šlechtic. S úsměvem se díval na monsignora, který kolem něj před okamžikem bez povšimnutí prošel. Po špičkách se vydal ke kardinálovi. Ten se bezradně rozhlížel a rytíře, který se k němu zezadu kradl, vůbec neslyšel. Rochefort si soustředěně skousl spodní ret, rozpřáhl paže a jako číhající kocour se vrhl na Jeho Eminenci.
Richelieu zasněně pozoroval bílé kvítky, kterými byl keř obsypán. Jeden z nich utrhl a už už jej zvedal k nosu, když jej vyrušilo zavýsknutí. Překvapením rozšířil oči, upustil kvítek a vstal z kamenné lavičky, aby zjistil, co se děle. Zvuk přicházel odkudsi z druhé strany bludiště. Několikrát se rozhlédl, ale přes stromky nic neviděl. Pokrčil tedy rameny a znovu se vrátil k oslavě výtvorů bohyně Flory.

Čupr slash videa

5. července 2009 v 17:52 | sweethistory |  Oblíbené postavy
Přiznávám, že jsem slavjanofil s úchylkou na kardinály! Na tom chci žít a zemřít!
…to jen, kdyby někdo nevěděl…

Zdravím všechny slashaře! Svět je krásný, prázdnin začínají, Youtube je plné videí…jak to souvisí s tím předchozím…ví bůh. Zkrátka a dobře, v rámci history slash-jehož stoupencem jsem se stala-vyšťourala jsem na tomto internetovém portu několik mých oblíbených slepenců ve stylu slash…
Snad Vás potěší, pobaví a třeba i inspirují:-)

A hned z kraje: SLASH REVOLUTION od Lenokgo
(Holka má tuze dobrý vkus…padla mi do noty:-)

Master and commander

Ovšem toto je kouzelné…ruský seriál na motivy knihy Alexandra Dumase:
Генрих и Шико

Holmes a Watson …kapitola sama pro sebe. Ach jo…na těch jsem začínala…:-D A naštěstí je videí s nimi asi nejvíc (Bleach to samozřejmě trumfne)
Jedno z nejlepších: je to sestřih scének z mnoha filmů s Velkým detektivem…
K nejznámějším a nejprofláklejším zpracováním patří britský seriál s Jeremy Brettem a Davidem Burke:

Poirot a Hastings…hehéé. Hm, něco už jsem dala do detektivova "životopisu" ale klidně se budu opakovat, protože Herculem se to na Youtube zrovna nehemží…a to je škoda.

Jevees and Wooster

A to je konec, přátelé...tády-dády-dá-tý dadá...
Mějte se krásně a čiňte se v psaní povídek víc než já. (Já se stydím...ale už se něco rýsuje...:-D