Psát o hezkých věcech je malým východiskem ze smutného světa kolem.

Nejhorší zkušenost se slash (?)

19. dubna 2009 v 20:41 | sweethistory |  Neupotřebitelné

Kupodivu zde nebudu vypisovat žádné oplzlosti, sado-maso ani porno. Jde o něco-v mých očích-daleko horšího. Všemu navzdory jsem ale po čase dospěla k zajímavému soukromému názoru…ale to až na konci. Tédy:

Na DeviantArt mi odpověděl jistý človík. Kdykoli se něco podobného přihodí, podívám se automaticky na stránku komentátora. Když jsem tak učinila, zůstala jsem několik vteřin tupě zírat na monitor. Jistě, ikonka se železným křížem mi už mohla leccos naznačit. Přece jen se ale toto vyznamenání udělovalo i za první války, takže mi to nesepnulo hned. Ale co se naskytlo mým zrakům na osobní stránce dotyčného, mě na okamžik skutečně vyvedlo z míry.
Ano, stránka nejmenovaného člena DA byla svatyní nacizmu. V levém sloupku byly stamps s ksichty těch největších válečných zločinců, pod nimi seznam přátel stejného zaměření. A že jich nebylo zrovna málo.
Zvědavost mi nedala a porozhlédla jsem se tam. Od rotujících hákových křížů po líbajícího se Hitlera se Stalinem…bylo tam vše. První, co se ně zmocnilo, byl odpor. Odpor a opovržení k všem autorům podobných výjevů. Nechápala jsem pohnutky, které vedou racionálně uvažujícího, gramotného člověka k tomu, že si zvolí takovýto idol. Vrcholem všeho byl odkaz na šílence, který psal. Psal v angličtině, jak jinak, ale o čem. O ČEM! Blahorodí, ten maník spároval Himmlera s Heydrichem, Heydricha s Goebbelsem, Goebbelse s Hitlerem…*vypnut počítač*!

Celou noc jsem přemýšlela. Abyste byli v obraze: zajímám se o historii a židovská kultura patří k mým hlavním zájmům. Souběžně s dějinami židovství se odnepaměti táhnou i dějiny antisemitismu a Šoa- jako největší tragédie židovství i lidství- sem pochopitelně spadá také. Z tohoto důvodu zavrhuji nacizmus. Zarytě jej odmítám.
Ale až mnohem později té noci se mé myšlenky zformovaly do jedné otázky: Jak zničit nacizmus? To bychom museli vymýtit antisemitismus a to se nepodaří, protože odpor k odlišnostem je koneckonců spjat s lidskou povahou. Jak tedy bojovat proti nacizmu? Tím, že z něj vytvoříme dogma, o kterém se nebudeme bavit? A neposílíme ho tím naopak? Ignorací? To taky ne…tak čím tedy?
Odpověď mi došla rychle-humorem, přátelé! Jedině humor, legrace, parodie-lék na veškeré zlo fanatismu! Zesměšněním pozbude na moci, ztratí na síle. Přestane budit hrůzu. Vlastně tím, že nakreslili ministra propagandy kterak se líbá se svým vůdcem, už svým způsobem podkopali jejich fanatickou ideologii, vystavěnou z velké části na likvidaci homosexuality.
Zlehčovat holocaust je věc jiná. Mezi humorem Alles Gute a tradičními muslimskými vtipy o židech zeje nepřekonatelná propast. Propast mentality, náboženství a výchovy.
A zde se dostávám zpět na DA. Nějakou dobu před tím jsem jistému Američanovi napsala nelichotivou zprávu, ve které jsem mu vytýkala vytvoření stamp s portrétem R. Heydricha, kterému u čepice blikalo srdíčko. Borec mi odepsal, že je mu líto, pokud mě tím pohoršil (zde je podstatný rozdíl mezi DA a např. Youtube, kde by vás jednoduše poslali tam, kam neodchází nikdo rád…) ale že je to jeho přesvědčení, že obrázek vytvořil pro své přátele, kteří-stejně jako on-uznávají jeho vojenské zásluhy a jeho, jako osobnost světových dějin. Nakonec má tolerance převládla a já mu raději neodepsala. Byl to Amík. Proč to říkám? Zamysleme se. Amerika. Kotel národů-národ největších es, stejně jako největších blbů. Vše obaleno pozlátkem Nového světa, který jde všem příkladem. Ale hlavně- jiná mentalita. Druhá válka neproběhla na jejich území, oni jí nezažili, naznají ani komunismus. Oproti tomu jejich představa zbytku světa by se dala shrnout do smělého tvrzení: USA=superstát, Kanada=naši zaostalí sousedé, zbytek světa=komunisti a teroristi. Amíka, který obdivuje Heydricha, o jeho omylu nepřesvědčíte z toho prostého důvodu, že on si myslí, že má navrch.
Zůstává však pravdou, že tato komunita si jaksi vyoperovala postavy Třetí říše a zbavila je těch vlastností a skutků, pro které je my zavrhujeme. Oni mají postavičku Goebbelse- mrňavý smutný kariérista, intelektuál, a to, že se z velké části podílel na holocaustu a rozpoutal totální válku-to sice vědí, ale nijak je to nezajímá. Tedy vlastně nejsou nebezpeční…tak moc…
Dívaje se na jejich stránky tímto novým pohledem, už mi nepřišli tak hrozné. Zřejmě jsem se částečně napojila na jejich vlnu, protože mě něco i pobavilo.
Co závěrem…
Když byl tátův kamarád kdysi pozván do bytu svého (toho času ještě) přítele, kde spatřil v nejvyšší poličce šatní skříně svatyni zasvěcenou Adolfu Hitlerovi, sletěl smíchy ze stoličky, na které stál. Ten skvělý muž udělal to jediné, co se v podobné situaci udělat dá!:-)

Co Vy na to? Zajímal by mě Váš pohled na věc!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Profesor Profesor | 20. dubna 2009 v 9:16 | Reagovat

Tedy, připadnout na podobné stránka, tak asi zcepením nevěřícným úžasem. Ačkoli, co může překvapit člověka, který chodí do školy ve městě, kde Rom je "nácek" a zabije kluka?
Upřímně, já tohle nechápu. Vždyť se dnes učíme ve škole dost na to, aby inteligentnímu člověku došlo, že nacisté nebyli zrovna partneři do mariáše.
Oni, stejně jako komunisté, měli neukojitelnou touhu vládnout, ovládat lid degradovaný na pouhou nemyslící masu. Trestat vše odlišné, to bylo jejich. A když se člověk vzepřel, byl zlikvidován. Způsobů jak likvidovat bylo nepřeberné množství.
Dnešní vyznavači neonacismu a podobných extremistických ideologií se rekrutují převážně z mladých lidí. Dost z nich je inteligentních natolik, aby si to dokázali přebrat. Tak proč?
Protože, a tahle je můj názor, jim to dnešní doba umožní. Většina vyznavačů tohohle svinstva je z měst. Tady nemají žádnou lepší zábavu než chození do hospod a vytřískávání oken (ti "lepší" vykrádají auta). Nudí se a neumí si najít jinou činnost, nějakou při které by, nedej bože, mohli být i užiteční; to by byla moc velká námaha, a tak raději hledají zábavičku jinde.
Je tu ještě další aspekt. Doba sama. Dnešní doba nenabízí žádné dostatečně hluboké prožitky, nic, čeho by se mladý člověk mohl chytit; náboženství už se dnes moc nenosí - možná tak radikální islamistická hnutí. A pak jsou tady tyhle různé ideologie.
Všechny ty "-ismy" většinou souvisí s nevybouřenou agresivitou. Nebudu pátrat, odkud se ta bere, ale zeptám se spíš, proč ji nevyvíjejí třeba sportem?
Já třeba jsem opři sportu, pokud o něj omylem zavadím, hodně agresivní, ale taky občas relativně dobrá - přetavím svou agresivitu do herního zápalu a funguje to.
---
Jej, já se nějak rozepsala.

2 Sweethistory Sweethistory | Web | 20. dubna 2009 v 12:38 | Reagovat

[1]: Toto téma je úžasnou živnou půdou pro diskuse. Máš pravdu. Nejhorší je, když se k extremismu uchýlí člověk inteligentní. Ten si pak podle libosti zpracuje ty nemyslící masy a je z toho největší pohroma. On ani Goebbels nebyl idiot - nejhorší fanatik je schopný fanatik. Ale to není jen o nacismu nebo komunismu, to se dá aplikovat i na náboženství...
Jasně, že většina dnešních nácků vzešla z městské nudy a špatného zázemí. Místo aby šli makat nebo do školy, tak si jdou zvedat pravačku k pivu. Není divu, je to jednodušší. Zatracení plebejci!
Díkes za příspěvek, Profesore, délka nerozhoduje! :-) Měj skvělý den. Zuzka

3 amater amater | Web | 20. dubna 2009 v 15:27 | Reagovat

Co k tomu napsat. Mám stejně jako ty histori ráda, taky vím, že historie místo aby připomínala co bylo, řekněme popravdě neříká nic. Bereme ji jako že byla a děláme stejné chyby. A podle mně budeme. Po druhé světové válce se mluvilo, že už nikdy nebudou masové hroby.. ehm jak dlouho jsme na ně čekali? Moc ne, když pomineme Rusko, kde byly hodně dlouho.
To, že někoho nenávidíme je v člověku. Musel by se změnit člověka a to popravdě není možné. Moc tomu nevěřím. Proto dál budeme nesnášet Romy, ti dál budou nás krádat a nemakat, ti co nemají práci nebo se nudí dál budou ji zahánět bojem, loupeži a dalšími věcmi. Změň člověka změníš svět. Ale člověk se změní jen když chce, ale kolik jich chce a kolik ne...
K těm stránkám, taky dělám něco podobného. Někdy fakt jsem překvapená co na mně vyleze. Opravdu nechápu proč to dělají. Nudí se? Chtějí na sebe upoutat? A možná všechno dohromady.
Na toto témy by se dalo diksutovat hodně dlouho a tak jen mých pár myšlenek.

4 Sweethistory Sweethistory | Web | 20. dubna 2009 v 15:52 | Reagovat

[3]: No jo, no...my smutný, co nic nezmůžem, si dáme kafe a napíšem povídku!
Homo homini lupus...

5 amater amater | Web | 21. dubna 2009 v 19:10 | Reagovat

Mizerný téma, mizerné smutné odpovědí.. to kafe je báječenj nápad a napsat povídku s pěkným koncem ještě lepší

6 Sweethistory Sweethistory | Web | 21. dubna 2009 v 19:45 | Reagovat

[5]: Proč myslíš, že jsem to uložila do sekce "neupotřebitelné"??? :-D Ale je dobře, že jsou na světě i lidé dobří a ti si zaslouží naši pozornost více, než ti zlí. Tákže buď blahoslaven a měj se famfárově:-D

7 Ice Ice | 24. dubna 2009 v 14:05 | Reagovat

Eh, nemám nejmenší chuť se vyjadřovat k nacistům. Je to téma, které se probírá všude. Souhlasím s holkama.
Rozhodně jsi mi ale vyrazila dech informací o stránce s nacistickým slashem. Už jen fakt, že někdo má chuť psát např. o Hitlerovi povídky, je děsivý. Navíc mi nejde narozum skloubení nacistické ideologie a slashe....

8 Sweethistory Sweethistory | Web | 24. dubna 2009 v 17:20 | Reagovat

[7]: to mě taky ne. Ale oni neskloubili tu ideologii, oni si vzali jen ty postavy, kterým překopali charaktery. Kdyby jim změnili jména, ani nepoznáš, o kom píší. To samozřejmě neznamená, že to schvaluji...jen komentuji...

9 Ice Ice | 24. dubna 2009 v 17:39 | Reagovat

Chápu. Předpokládám ale, že autoři dotyčných stránek mají potuchy o tom, co prováděli lidé, o kterých píší. Zvolila jsem špatné slovo pro to, co jsem chtěla říct. :o)

10 Sweethistory Sweethistory | Web | 24. dubna 2009 v 18:21 | Reagovat

[9]: V pohodě. No, co chceš od Američanů...navíc pubertálních:-D Ti jsou dost mimo evropskou mísu...

11 T. T. | 8. května 2009 v 15:47 | Reagovat

Chápu, že vám lidem s etickým cítěním takové zpracování může připadat nemístné, ale pokuste se vžít do mentality zarytého "nácka", kterému z jeho idolů udělají to, čím nejvíce opovrhuje a co se mu hnusí. - Musí zuřit:-) A ta představa se mi líbí:-))
Parodovat a zesměšňovat se mi momentálně jeví, jako nejúčinější způsob boje- když zákony nám nepomohou. Je to všechno v přístupu, protože  takový hospodský povaleč mající úctu k lidskému životu si nedovolí na někoho útočit ze strany barvy pleti či náboženství.

12 Sweethistory Sweethistory | E-mail | Web | 8. května 2009 v 16:44 | Reagovat

[11]: Človíku T., četl jsi vůbec ten můj výtvor? Vždyť tam o tom píšu:-) Jinak díkes a měj se hezky! Z.

13 T. T. | 8. května 2009 v 18:42 | Reagovat

[12]: Četla.:-)Nějak mi v tom mém textu vypadlo to,že tedy v zásadě souhlasím:)
Pardon:-) Nésu zvyklá psát dlouhé komenty:-))
A více jsem při psaní uvažovala nad tím, jak moc mne štvou:-)
Ahoj.
  

14 Bea Bea | E-mail | 11. června 2009 v 0:21 | Reagovat

Pravdou je, že pro postavu Heydricha mám zvláštní slabost - dění kolem jeho osoby mě fascinuje. Ovšem ani v nejmenším jeho jednání neschvaluji. Spíš mě fascinuje, jaký ohromný aparát dokázal svou existencí a přítomností v Čechách uvést do pohybu. Čeho byli ti lidé schopní, jen aby se ho zbavili. Nevím, asi to vyznívá jinak, než mělo - já ho rozhodně neobdivuju.

Na druhé světové válce mě taky hodně zajímají dramata lidí, kteří na žádné velké hrdinství neměli čas, jen tam prostě museli žít. A taky vojáci, tady přiznávám, převážně z německé strany. Opravdu byl každý zmagořený fanatik, nebo prostě byli jen semletí systémem? Opravdu tak bezpodmínečně souhlasili se vším, co Vůdce řekl, nebo revoltovali aspoň v duchu. Těch otázek je spousta. Nevejdou se mi sem. Ale to téma je zajímavé. Je to kus naší historie, bolavé, strašné, ale pořád naší.
A jak se říká: "Národ, který nezná svou historii a distancuje se od ní, je odsouzen, aby si ji prožil znovu."

15 Sweethistory Sweethistory | E-mail | Web | 11. června 2009 v 19:17 | Reagovat

[14]: Jasně že většina Němců v tu ideologii věřila a to v dobrém. Židy nenáviděla celá Evropa už po staletí. Jen si vem, že původním záměrem Eichmana bylo bystěhování židovského obyvatelstva z Německa, ale cílové země jejich příchod odmítaly. A o vraždění věděly skutečně jen oddíly ss a ti nejvyšší pohlaváři. Civilní obyvatelstvo prakticky nic netušilo...ono to v tom Německu mohlo vypadat třeba tak, jeko je to dnes u nás s Romy.
Ale zpět. Četla jsi knihu Laskavé bohyně? Zajímavý pohled na holokaust. Dost se při tom odkrývá i psychologie pachatelů...

16 Aino Aino | E-mail | 28. února 2011 v 20:28 | Reagovat

Hei :o),
ono se nikdy nedá říct, že všichni jsou lotři ,nebo že všichni jsou hrdinové. Vždycky se najdou lidi, kterým na životech jiných záleží, a kterým ne. 2.sv. válka a vlastně všechy války jsou toho dokonalým příkladem.
Já poukážu na dějiny Finska (protože Finsko je pro mě duševní záležitost :o) )
Finové za druhé světové války spolupracovali s Hitlerem(pokud neznáme podrobnosti, vyvodíme z toho, že to byli také fašisti), ale oni se prostě jen chtěli zachánit, protože na ně v tu chvíli útočil Sovětský Svaz.
Takže takhle to asi bylo i s mnoha německými vojáky (ne, že bych se jich nějak zastávala), bylo prostě několik fanatiků a taky bylo hodně těch, co se jenom vezli, protože museli. (Tohle jen tak mimochodem platí o každém národu)
Tohle je téma, který se hodí spíš na filozofii "Co by se stalo, kdyby..." :o))

17 Paulett Paulett | 27. listopadu 2011 v 23:44 | Reagovat

Ráda bych se zastavila nad několika věcmi. Jako člověk který historii miluje a humor snad ještě víc musím říct, že si nejsem jistá, jestli by humor zabral. Ale budiž, možná, že se mýlím.
Pokud se jedná o slash povídky s nacistickými pohlaváry, tak v tom vidím pouze to, že je může tvořit jenom nepřítel nacistické ideologie. Tihle pánové nenáviděli homosexuály. Co je tedy může víc ponížit, než to, že je s homosexualitou spojuje. Co vy na to??
A k tomu Amíkovi lze říct jenom to, že slepému nevysvětlíme, jak vypadá západ slunce. Doporučila bych mu jediné - zajet se podívat do Osvětimi a projít si poslední cestu miliónů lidí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama